מגבות
פרטים וטיפול במגבת.

על המגבת ומוצרי המגבת - הם מוצרים לשימוש יום יומי ושוטף, בשימוש אישי, ביתי – במטבח באמבטיה ובמקלחת, בג'קוזי ובבריכה שליד הבית. ובשימוש עסקי – במספרות, ספא, חדרי כושר, מסעדות, ברים, בתי מלון ועוד. השימוש במגבת הוא לצרכי ניגוב וספיגת רטיבות ממים או מנוזל אחר, ונקוי -  המגבת משמשת גם למצע או לבגד. בגדול מטרת המגבת הוא לספוג ולנגב ולכן המגבת חייבת להיות רכה וסופגת וגודלה בהתאם לשימוש בה.
סוגי המגבות - המגבות בגדול מתחלקות לשני סוגים עיקריים – האחד זאת המגבת הביתית או משפחתית שהיא ברובה בשימוש אישי והשנייה היא המגבת המקצועית שמיועדת לשימוש בעסקים כמו במספרות, ספא, חדרי כושר, בתי מלון, מסעדות, ברים ועוד. שאצלינו היא נקראת סופר פלא - ולא אצלינו יש לה מרחב שמות - מגבת הפלא, מגבת אל כתם, מגבת חכמה. בכל אחד מ 2 הסוגים האלה ישנם סיווגי משנה נוספים של : 1.חומר היצור של המגבת - כותנה או סינטטי 2. גודל המגבת – לפי יעודה של המגבת 3. צבע המגבת - בדרך כלל לפי בחירה אישית.  4. סיווגים מיוחדים לאיכות המגבת - שבדרך כלל מעונקים למגבת באשפרה.
תכונות המגבת המקצועית -שמשתמשים בה במספרות, מכוני קוסמטיקה, מסעדות ועוד . גודלה של המגבת 50X90, עשויה מכותנה מלאה - דבר המקנה לה איכיות ספיגה, וכתמים שקורים בצביעת צבע והבהרות במספרה אינם נדבקים בה - המגבת הזאת באה בצבעים - סגול כהה ושחור. את המגבת מכותנה מכבסים ב- 30-50 מעלות ורצוי להוסיף בכביסה מעט אקונומיקה - דבר שמחטא את המגבת ומטפל בכל ליכלוך חריג אבל לא פוגם במגבת - מאחר והיא עברה אשפרה מיוחדת להגן עליה בפני פלאי הכימיה במספרה וליכלוכים מיוחדים במסעדה. שימוש במרכך כביסה לאורך זמן עשוי להקשות את המגבת . הטוב ביותר זה ליבש את המגבת בתלייה. ישנם כאלה שממליצים על שימוש בחומץ רגיל שמעט ממנו בשטיפת הכביסה מרכך אותה.      
המגבת במקורה ההיסטורי מיוצרת מכותנה מלאה – קיימות גם מגבות שעשויות מסיב סינטטי ואנו לא עוסקים בהן ( ראה בהמשך  הסבר להבדל שבין מגבת עשויה מכותנה לבין מגבת העשויה מסיב סינטטי).
המגבת מופיעה במספר גדלים : מגבת ידיים ( בגודל 30X30 או 50X30), מגבת פנים ( בגודל 50X90 ), מגבת רחצה / אמבטיה ( בגודל 70X1.30 ) ,ומגבת ענק ( בגודל 1.00X1.50 ) - אלה המגבות עם המידות המקובלות למגבות. לשימוש במספרות המידה היעילה ביותר היא גודל מלא של מגבת פנים ( 50X90 ) כך שהמגבת יכולה לכסות את מלוא הכתפיים או לעטוף את מלוא שער הראש.
הדפסה על מגבת – אנו מדפיסים על מגבות וכך מקבלים מגבת לאירוע.
מגבות לאירועים - אירועי ברכה וים. אירועי סוף שנה ושנת לימודים. מסיבות גן ובית ספר. סיום קורסים ועוד ועוד. מגבת, חצי חלוק, חלוק - עם הדפס ברכה - מתנה בומבסטית. יש לזכור שההדפסה אחרי כמה עשרות כביסות נשחקת ובסופו של דבר נעלמת.
רקמה על מגבת – הדרך היעילה ביותר לכתב או לשים לוגו על מגבת הוא לרקום – אבל חייבים לדעת שרקמה על מגבת לא זולה ולא פשוטה כמו ההדפסה על מגבת והיא בהרבה, הרבה יותר יקרה מהדפסה..
טיפול במגבת ובמגבת למספרה ומסעדה - את המגבת כדאי לכבס בטמפרטורה של כ- 50 מעלות ובמידה והמגבת היא מגבת סופר פלא – כדאי בזמן הכביסה להוסיף מעט אקונומיקה – פעולה שתטהר, תנקה ותחטא את המגבת עד היסוד – פעולה טובה לימי הקורונה – במיוחד שהמגבת עוברת בעבודה מראש לראש ( ראה בהמשך הוראות משרד הבריאות לרישוי עסקים). מגבת מכותנה למעשה הצבע המקורי של הכותנה הוא צבע אופואיט נוטה לשמנת מעט חום . לצורך מתן צבע כל שהוא למגבת - מלבן עד שחור המגבת עוברת אשפרה שצובעת את סיבי המגבת בצבע בה המגבת טובלת באשפרה. ובאם המגבת מטוייבת כנגד כתמים והבהרות היא עוברת אשפרה נוספת ומיוחדת עם חומרים שמטייבים את המגבת. חלק חשוב מאיכות המגבת תלוי בצורת אריגת המגבת. כדאי לשים לב לעובדה שהוספת מרכך כביסה לאורך זמן מקשה את המגבת – כי לאורך זמן המרכך שהוא חומר סיליקוני ונצמד לסיבי המגבת ובתוספת האבנית שבמים מקשיח את המגבת.

הסבר להבדל בין מגבת עשויה מכותנה לבין מגבת העשויה מסיב סינטטי כמו מיקרופיבר או אחר. מאז קיומה של המגבת עשו אותה מכותנה וארגו בד מגבת עם סיבים כדי שיהיה רך, נעים לגוף ומיטיב ליבש ולנגב את הגוף או דברים אחרים. והתוצאה הטובה ביותר מתקבלת במגבת העשויה במלואה מכותנה. הסיב הסינטטי עשוי בדרך כלל מחומרים מתעשיית הנפט. סיבי הכותנה עשויים מכותנה הגדלה בשדות – ושהמפורסמת שבהן היא הכותנה המצרית ויש לה שם של מותג. יצור הכותנה דורש עבודת אדמה, ולאחר מכן עבודה תעשייתית לייצור חוטי הכותנה מהם ארוגה המגבת. בימינו כותנה הגדלה באדמה וכל התהליכים התעשיתים לאחר גידולה של הכותנה יקרים בהרבה מיצור סיבים סינטטיים ובסופו של דבר בד מכותנה מלאה תכונותיו הטובות רבות מבד העשוי מסיבים סינטטיים.

הסבר מתקנות רשוי עסקים לתנאי תברואה נאותים לעסקים לא רפואיים לטיפול בגוף האדם ועקרי נהלי עבודה מחייבים לשימוש במגבות 
- " אי שימוש חוזר במגבות".

- ו"איסוף מגבות לאחר כל שימוש למיכל קשיח לכביסה מלוכלכת".