תקנות רישוי עסקים הנוגעות בעניין מגבות.
כל מי שיש לו רשיון לעסק וזה מטעם העירייה , מן הסתם הוא מחויב להתנהג עם מגבות שמשרתות את הלקוחות בעסקו - כמו מספרה, מכון קוסמטיקה ועוד שמשתמשים במגבות - הוראות תקנות הבריאות לעסקים לגבי שימוש במגבות בעסק ומתבקשות ביתר בימי קורונה הן ממש לעניין - לא משתמשים בחוזר במגבת שהשתמשו בה כבר ללקוח. ויש לכבס את המגבת לפני שמשתמשים בה שוב ללקוח אחר.
-משתמשים במגבת בסיום השימוש בה המגבת תהיה ותחכה לכביסה במיכל קשיח לכביסה מלוכלכת.

הסבר מתקנות רשוי עסקים לתנאי תברואה נאותים לעסקים לא רפואיים לטיפול בגוף האדם ועקרי נהלי עבודה מחייבים לשימוש במגבות 
- " אי שימוש חוזר במגבות".
- ו"איסוף מגבות לאחר כל שימוש למיכל קשיח לכביסה מלוכלכת".

המגבת במקורה ההיסטורי מיוצרת מכותנה מלאה – קיימות גם מגבות שעשויות מסיב סינטטי ואנו לא עוסקים בהן ( ראה בהמשך  הסבר להבדל שבין מגבת עשויה מכותנה לבין מגבת העשויה מסיב סינטטי).
המגבת מופיעה במספר גדלים : מגבת ידיים ( בגודל 30X30 או 50X30), מגבת פנים ( בגודל 50X90 ), מגבת רחצה / אמבטיה ( בגודל 70X1.30 ) ,ומגבת ענק ( בגודל 1.00X1.50 
) - אלה המגבות עם המידות המקובלות למגבות. לשימוש במספרות המידה היעילה ביותר היא גודל מלא של מגבת פנים ( 50X90 ) כך שהמגבת יכולה לכסות את מלוא הכתפיים או לעטוף את מלוא שער הראש.

הסבר להבדל בין מגבת עשויה מכותנה לבין מגבת העשויה מסיב סינטטי כמו מיקרופיבר או אחר. מאז קיומה של המגבת עשו אותה מכותנה וארגו בד מגבת עם סיבים כדי שיהיה רך, נעים לגוף ומיטיב ליבש ולנגב את הגוף או דברים אחרים. והתוצאה הטובה ביותר מתקבלת במגבת העשויה במלואה מכותנה. הסיב הסינטטי עשוי בדרך כלל מחומרים מתעשיית הנפט. סיבי הכותנה עשויים מכותנה הגדלה בשדות – ושהמפורסמת שבהן היא הכותנה המצרית ויש לה שם של מותג. יצור הכותנה דורש עבודת אדמה, ולאחר מכן עבודה תעשייתית לייצור חוטי הכותנה מהם ארוגה המגבת. בימינו כותנה הגדלה באדמה וכל התהליכים התעשיתים לאחר גידולה של הכותנה יקרים בהרבה מיצור סיבים סינטטיים ובסופו של דבר בד מכותנה מלאה תכונותיו הטובות רבות מבד העשוי מסיבים סינטטיים.