מהו "יום המגבת"?

"יום המגבת” הבינלאומי, הוא ה-25 במאי, היום בשנה שבו מציינים את יום מותו של דאגלס אדמס, יוצר "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה". במסגרת היום הזה נוהגים המעריצים לשתות בירה, לנשנש בוטנים ולשאת מגבת. ונהוג גם לא להיכנס לפאניקה.
הסיבה להיום הזה הוא פירוט יתרונות ומעלות המגבת, שנתן אדמס בפרק השלישי של "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה". בין היתרונות היא היכולת להתעטף בה ולהתחמם בעת שעוברים דרך הירחים הקרים של ג'אגלאן ביתא, הישיבה עליה בחופי חול-השיש של סנטראגינוס V ולהתכסות בה בשעת השינה מתחת לכוכבים הזורחים בזריחה האדומה של מדבר קאקרפון. מגבת, כך הוא אומר, היא הדבר השימושי המאסיבי ביותר שאפשר שיהיה לטרמפיסט הבין-כוכבי. במידת מה, מפני שהיא בעלת ערך מעשי גדול. אתה יכול להתעטף בה ולחמם עצמך בעוברך דרך ירחיה הקרים של ג'אגלאן ביתא; אתה יכול לשבת עליה בחופי חולות השיש הבוהקים של סנטראגינוס 5, בשואפך את אדי הים המשכרים; אתה יכול לישון, מכוסה בה, מתחת לכוכבים הזורחים זריחה אדומה כל כך בעולם המדבר של קאקראפוּן; להשתמש בה כמפרש למִינִי דוברה במורד נהר עש האיטי והעצום; להרטיבה לצורך שימוש בקרב יד-אל-יד, לכורכה סביב ראשך כדי להימנע מאדים מהבילים או ממבטה של "מפצפצת החרקים הרעבתנית מטְראאָל , במקרי חירום אתה יכול לנפנף במגבתך כאות למצוקה, וכמובן, לייבש עצמך באמצעותה אם עדיין היא נראית נקייה די הצורך.
אז זהו אתם חייבים לזכור ובטח לרשום ביומנים שלכם 25 במאי הוא יום המגבת הבינלאומי - ןממש צריך לחגוג את היום הזה בשמחה רבה.